CONTROLOR FINANCIAR, BĂLȚI
Clientul nostru, o companie internațională de producere ce activează pe piața mondială de mai mult de 30 ani, invita în echipa un specialist pe pozitia Controlor Financiar

RESPONSABILITĂȚI GENERALE:
- Executarea sarcinilor și oferirea de asistență pentru raportări, calcule și analize financiare (Actualități, bugetare și prognoză);
- Dezvoltarea, implementarea și urmărirea optimizărilor instrumentelor de control asupra proceselor de producție;
- Acordarea suportului necesar Managementului și Departamentului Financiar la procesul de bugetare;
- Raportarea Indicatorilor Cheie de Performanță (KPI) locali în conformitate cu standardele grupului.

SARCINI:
- Efectuarea controlului investițiilor și al proiectelor: calculul KPI, inclusiv acordarea suportului la pregătirea propunerilor de investiții;
- Oferă consultanță managementului în toate problemele de afaceri și financiare;
- Elaborarea rapoartelor specifice la solicitarea conducerii;
- Identificarea potențialului de optimizare prin intermediul lanțului valoric, derivarea și controlul măsurilor de îmbunătățire a rezultatelor;
- Pregatirea si altor rapoarte de buget / privind variațiile effective;
- Acoredarea supportului pentru calcul KPI operational;
- Pregatirea rapoartelor lunare, trimestriale și anuale de audit în termenele stabilite.

CERINȚE:
- Experiență de analiza financiară, contabilitatea costurilor, contabilitatea / controlul managementului- minim 2 ani;
- Studii superioare- profil economic;
- Cunoașterea profundă a principiilor contabile;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat, B2;
- Experiență de lucru în Excel și abilități ERP.

OFERIM:
- Angajare complet transparentă și oficială;
- Nivel salarial motivant, care se discută individual cu fiecare candidat în funcție de experiența sa de lucru;
- Formarea carierei în cadrul unei echipe de profesioniști;
- Condiții de lucru la standarde internaționale.

- Posibilitatea de a beneficia de o compensare de relocare în caz de sunteți din alta localitate.
Dacă sunteți interesat de acest post vacant, vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com
Mai multe informații la telefon: +373 787 08 500

MORE VACANCIES
Made on
Tilda